2.10.2013

STK Stará Ľubovňa - ŠKST Ružomberok 1 : 6

Komentár pred zápasom:

Úspechom i remíza
V piatok o šestnástej vstúpi Stará Ľubovňa do ďalších extraligových vôd. Ako úspešný bude jej krok, ešte nevedno, no už dnes je jasné, že bude mimoriadny. Pôjde totiž o historickú premiéru stolných tenistov v najvyššej domácej súťaži.

„Trému nepociťujeme, no určitú zodpovednosť áno," prezradil pocity pár dní pred duelom s ŠKST Ružomberok Ondrej Haky. Ako poznamenal, hráči sa na zápas tešia. „Teraz sa individuálne pripravujú v Košiciach. Predtým mali u nás trojdňové sústredenie zamerané na kondičnú i hernú prípravu. Absolvovali aj pár turnajov, takže pripravení by mali byť dobre."
Hoci je súpiska STK známa už dlhšie, o tom, kto bude jednotkou v premiérovom dueli sa ukáže až tesne pred ním. „Uvidíme. Rozhodneme sa podľa tohto, v akej zostave nastúpi súper. Ale určite to bude buď Stanislav Guman alebo Peter Poľa," naznačil O. Haky, podľa ktorého sa na pozícii trojky a štvorky budú striedať Tomáš Dubec s Marekom Hakym. „Ako náhradník je pripravený Emanuel Horvát," dodal ešte vedúci klubu.
Mimochodom, najbližší súper Ľubovne patrí k stabilným extraligovým družstvám. Pomerne vyrovnaný káder (25, 39., 52. a 63. hráč Slovenska) sa pred sezónou doplnil o juniorského reprezentanta Michala Pavolku. V súťaži by tak mal patriť k lepšiemu priemeru. „Vynasnažíme sa však spraviť dobrý výsledok," podotkol O. Haky, ktorého by, ako na záver dodal, mimoriadne potešila aj remíza. (mv)

Komentár po zápase:

Krutá prehra

Stolní tenisti domáceho STK privítali v extraligovej premiére v športovej hale ŠKST Ružomberok. Hosťujúci klub s bohatou a dlhoročnou stolnotenisovou tradíciou, pravidelný účastník najvyššej súťaže, prišiel do Starej Ľubovne pre plný bodový zisk. Nováčik zase tajne dúfal v remízu.

Hostia nastúpili na zápas v najsilnejšom zložení. Skúsenú dvojicu Dalibor Jahoda, Jozef Koválik doplnil juniorský reprezentant Michal Pavolka, ktorý posilnil Ružomberčanov pred začiatkom sezóny. Domáci tréner nominoval na stretnutie trojicu Peter Poľa, Tomáš Dubec a Stanislav Guman. Staroľubovňanom sa nepodarilo prekvapiť súpera, aj keď kládli tuhý odpor. V niektorých zápasoch chýbala dôraznejšia koncovka, keď rozhodovalo pár loptičiek. Svoje zohrala aj nervozita a prílišný rešpekt pred súperom. Jediný bod STK získal Peter Poľa. „Pred zápasom sme v kútiku duše túžili po remíze, ale vedeli sme, že je to ťažký súper. Jahoda a Koválik hrávajú extraligu dlhé roky. Dnes sme zaplatili nováčikovskú daň, ušli nám koncovky. Rozhodovali 1-2 loptičky a to ma trošku mrzí. Zaslúžili sme si uhrať 2 - 3 body," skonštatoval náš najskúsenejší hráč.
S premiérovým vystúpením bol celkom spokojný aj tréner domácich. „Ružomberok má skúsené, kvalitné družstvo. Bola to však krutá prehra, chýbalo nám trošku šťastia. Mali sme smolu v koncovkách, keby to bolo 3:6, bol by som spokojný," dodal Ondrej Haky. Text a foto (J.P.)

Publikované: 2.10.2013 | Zobrazené: 441

Partneri

Partnerské mestá