7.3.2011

Slovenský pohár detí a žiakov

Dňa 19. 02. 2011 sa v Žiline uskutočnilo 1. kolo Slovenského pohára detí a žiakov v karate za účasti 456 pretekárov z 52 klubov Slovenska. Do Žiliny vycestovalo 16 mladých karatistov ŠKM Stará Ľubovňa. Viac ako polovica z nich sa na celonárodnom podujatí predstavilo po prvýkrát. Najlepšie z nich si počínal Dominik Imrich, ktorý v kategórii starších žiakov do 40 kg obsadil vynikajúce 1. miesto. Striebornú medailu v kategórii starších žiačok do 40 kg vybojovala Kristína Kormaníková. Blízko k medailovému umiestneniu mala aj Zuzana Kaletová, v kategórii mladšie žiačky do 35 kg, Adam Jurák v kategórii chlapov nad 32 kg a Henrich Gažo, mladší žiaci do 30 kg, ktorí prehrali svoje zápasy a skončili štvrtí.

1. kolo centrálnej európskej ligy v karate
Dňa 26.-27.2.2011 sa v Poľskej Lodži uskutočnil už 7. ročník medzinárodného turnaja Harasuto Europe cup , ktorý je ako prvý zo štyroch turnajov zaradený do centrálnej európskej ligy. Tejto súťaže sa zúčastnila aj kompletná reprezentácia SR - žiaci, kadeti, juniori a seniori.
Vďaka svojím dlhodobo vyrovnaným výkonom komisia pre reprezentáciu SR vybrala na tento turnaj spolu s ďalšími pretekármi z celej SR aj štyroch pretekárov ŠKM Stará Ľubovňa a to Petra Foľvarského, Dominika Imricha, Zuzanu Bukovinú a Adama Vorobeľa. Je to pre nich akési vyznamenanie, za hodiny tréningov, množstvo absolvovaných turnajov a dobrých výsledkov.
Turnaja sa zúčastnilo 61 klubov z Nemecka, Ruska, Ukrajiny, Ruska, Gruzínska, Dánska, Cyprusu, Česka, Maďarska, Poľska, Slovenska, Albánska, Ukrajiny, Dánska, Gruzínska, štyroch národných tímov zo SR a iných štátov.
Naši pretekári vybojovali pre Slovenskú republiku 5 medailí. V najpočetnejšej kategórii kumite starších žiakov do 45 kg, v ktorej štartovalo 56 pretekárov Dominik Imrich vybojoval 3. miesto. V druhej najpočetnejšej kategórii juniorov do 76 kg, kde štartovalo 31 pretekárov Adam Vorobeľ získal bronz . Svoj duel prehral o postup do finále až na zastávky, keď v riadnom čase aj v predĺžení bol stav zápasu nerozhodný. 3. miesto obsadila aj Zuzana Bukovinová v kategórii juniorky do 59 kg.
Dominik Imrich a Peter Foľvarský reprezentovali Slovensko v súťaži družstiev v kategórii starších žiakov, kde sa im podarilo prebojovať až do finále, kde našli svojho premožiteľa družstvo Ukrajiny.

Výsledky družstvá st.žiaci 12-13r.