3.2.2010

Po Maroku do Turecka

Výkonný výbor Slovenského zväzu karate na základe návrhu Komisie štátnej reprezentácie schválil konečnú nomináciu reprezentantov na blížiace sa Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov a starších juniorov, ktoré sa uskutočnia 5. - 7. februára 2010 v tureckom Izmire. Starú Ľubovňu bude už tradične zastupovať talentovaný karatista Adam Vorobeľ.
M
ladý športovec prežíva v tomto období nepochybne najúspešnejšie súťažné sezóny. Svedčí o tom aj účasť na majstrovstvách sveta v africkom Maroku, kde Adam v národných farbách reprezentoval nielen Slovensko, ale aj čoraz úspešnejší športový klub mesta. Účasť na tohtoročných majstrovstvách Európy si zabezpečil na nejednej slovenskej, ale aj zahraničnej súťaži. Od nedávneho návratu z marockého Rabatu sa A. Vorobeľ totiž stihol postaviť na stupienok víťazov už 2-krát. Zlatú medailu si odniesol 12. decembra z Majstrovstiev Slovenska v Poprade. Nový rok odštartoval pretekár taktiež vo veľkom štýle, keď sa mu podarilo na Memoriáli Michala Bozogáňa v Košiciach poraziť karatistu z Maďarska aj Poľska. Zlatý kov z medzinárodného turnaja bez pochýb pomohol komisii rozhodnúť o Adamovej účasti na majstrovstvách.
„Zatiaľ celkom presne neviem, čo mám od Turecka očakávať, no je samozrejmé, že by som sa chcel dostať, čo najďalej. Aspoň do tretieho kola. Mám veľkú príležitosť, a preto je teraz veľmi dôležité naberať kondíciu a poriadne sa snažiť aj na tréningoch,“ vyjadril sa mladý športovec. Tohtoročný majster Slovenska si 22. januára „užil“ reprezentačné sústredenie v Moštenici pri Banskej Bystrici, ktoré by malo pomôcť celej karatistickej výprave potvrdiť dobré meno Slovenska. Celkovo do euroázijskej krajiny vycestuje 27 pretekárov rôznych kategórií zo všetkých kútov republiky, Adam za kategóriu kadeti +70 kg. „Mojou prvotnou prioritou sú teraz európske majstrovstvá a najbližšie ma čaká ešte Centrálna európska liga v poľskej Lodži,“ prezradil plány 15-ročný reprezentant Slovenska, ktorý sa už definitívne zapísal k najväčším športovým talentom nielen mesta a republiky, ale po návrate z Izmiru možno aj k prekvapeniam Európy.
Text (D.O.), foto (archív A.V.)

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

ĽN, Publikované: 3.2.2010 | Zobrazené: 349

Partneri

Partnerské mestá