4.12.2015

Patrik Plavčan majstrom Slovenska

Posledný októbrový deň cestovali zápasníci ľubovnianskeho Junošportu zúročiť úsilie z tréningov na republikový majstrovský turnaj starších žiakov vo voľnom štýle do Bánoviec nad Bebravou. Štvorica pretekárov dúfala spolu s trénermi v úspech a snažila sa tomu všetko podriadiť. Kontrola hmotnosti pri registrácii ukázala, že úprava hmotnosti bola pre všetkých úspešná a mohli sa začať sústrediť na samotné boje. A že sa našim borcom nažinenkách darilo hovoria i konečné výsledky.
Po jednej prehre zaznamenali Samuel Bučko (do 42 kg) a Lukáš Neupauer (do 59 kg). Ako poznamenal ich tréner, Samo mal zápas veľmi dobre rozbehnutý, keď dokonca vyhrával. „Žiaľ, prejavili sa súperove kvality a náskok udržať nedokázal. V ďalších bojoch už však nezaváhal," uviedol namargo tretieho miesta S. Bučka Ján Plavčan. Ten však rovnako vyzdvihol bronz aj výkon L. Neupauera. „Podarilo sa mu dokonca vrátiť prehru súperovi z MSR v grécko-rímskom štýle. Škoda len, že hneď v prvomkole narazil na neskoršieho finalistu z Dunajskej Stredy a po prehre stratil možnosť bojovať o najvyššiu priečku. Pozitívom je, že všetky ostatné boje zvládol tiež bez zaváhania."
Zlatá medaila však už neušla Patrikovi Plavčanovi (do 38 kg), keď na záverečnom turnaji nenašiel premožiteľa a domov priviezol vytúžený titul. Ako však po Majstrovstvách Slovenska povedal, cesta k nemu nebola ľahká. „V dvoch zápasoch to bolo naozaj veľmi tesné, keď som dokonca prehrával. Oba som však dokázal zvrátiť. Vo finále až tesne pred koncom, keď som súperovi hodil záhlavák. Zlato ma veľmi teší. Drina v príprave stále za to," uviedol šťastný držiteľ majstrovského titulu. Podľa predstáv sa na šampionáte nedarilo iba Tomášovi Podhorskému (9. miesto v kat. do 47kg), ktorého čas veríme ešte len príde.

Text (Š.M.), foto: www.zapaseniesl.webnode.sk

Publikované: 4.12.2015 | Zobrazené: 254

Partneri

Partnerské mestá