27.8.2009

Motorkári, všetkých miest, spojte sa!

O milovníkoch rýchlej jazdy na dvojkolesových tátošoch sa vraví ako o potenciálnych darcoch orgánov. Aj oni sami si uvedomujú, že pri strete s autom ťahajú väčšinou za kratší koniec, a aj preto sa rozhodli členovia Občianskeho združenia Zamagurský klub motorkárov zorganizovať spolu s Národnou transfúznou službou Poprad I. Podtatranskú MOTOdarovačku krvi.
Ide o naozaj ušľachtilú myšlienku, absolútnu novinku pomerne mladého spolku všetkých bývalých, súčasných i potenciálnych majiteľov motoriek, ktorí sú nejakým spôsobom skĺbení so Zamagurím. „Reagujeme vlastne tak trochu na výzvy médií, kde sa pravidelne hovorí o nedostatku krvi, hlavne v lete, keď je viac úrazov,“ pripomenul Filip Marhefka, podpredseda Zamagurského klubu motorkárov.
Stretnúť ľudí od fachu, teda s vášňou k motorkám a urobiť dobrú vec môžu tak aj staroľubovnianski motocyklisti. Spanilá jazda všetkých účastníkov MOTOdarovačky je tak naplánovaná na 1. september cez päť okresov so stretnutiami v mestách - Spišská Stará Ves, Stará Ľubovňa (8.30 h parkovisko LIDL), Spišská Bela, Kežmarok, Levoča, Spišská Nová Ves a tým najdôležitejším v popradskej nemocnici. Tam by mali doraziť o 11.00 h. 
Tí, ktorí nemôžu darovať krv, môžu zobrať do tandemu spolujazdcu/kyňu alebo sa prísť len tak povoziť a zvýrazniť túto dobročinnú akciu,“ vyzýva F. Marhefka a verí, že muži a chlapci s povesťou „drsňákov“ ukážu, že majú zmysel pre pomoc druhým. „Myslím, že keď príde tak okolo 60 motorkárov a len polovica z nich daruje krv, bude to úspech.“  
Čakanie na odber im spríjemní „dídžej“ a nebude chýbať obed i chladená kofola. Viac na www.zkm.sk alebo na tel. 0948 601 010.
(hm)

ĽN, Publikované: 27.8.2009 | Zobrazené: 181

Partneri

Partnerské mestá