24.1.2011

Memoriál Michala Bozogáňa v karate

Športová hala SOU železničného v Košiciach bola dňa 15. 1. 2011 dejiskom medzinárodného turnaja v karate, ktorý bol už po štvrtýkrát usporiadaný na počesť zosnulého syna reprezentačného trénera Petra Bozogáňa.
Na Slovensku sa tento turnaj zaradil medzi najvýznamnejšie. Súťaže sa zúčastnilo približne 350 pretekárov z 40 klubov a 6 štátov Európy.
Súťažilo sa v športovom zápase - kumite vo všetkých vekových kategóriách od 10 rokov.
V Košiciach sa predstavilo aj 9 karatistov ŠKM Stará Ľubovňa, ktorí sa zapojili do bojov na tatami. Turnaj začal najmladšími kategóriami, kde ako prvé nastúpili sestry Kaletové a Linda Koterbová v kategórii mladších žiačiek 10-11rokov. Najlepšie z nich si počínala Zuzana Kaletová prišla o víťazstvo až v posledných sekundách zápasu. Vierka Kaletová a Linda Koterbová prehrali svoje boje hneď v prvom kole. Medzi staršími žiakmi 12-13 rokov sme mali dalších troch pretekárov: Petra Foľvarského, Kristínu Kormaníkovú a Natáliu Vargovčíkovú. No tí taktiež svoje boje prehrali. Zviditeľniť mesto Stará Ľubovňa a športový klub mesta sa podarilo Adamovi Vorobeľovi, ktorý si v kategórii juniorov do 76 kg vybojoval pekné 3 .miesto, keď v normálnom čase aj v predĺžení remizoval a prehral až na vlajky o postup do finále s pretekárom z Ukrajiny a tak sa na prvé dva miesta postavili dvaja Ukrajinci z Ľvova. O ďalšiu bronzovú medailu sa postaral Radoslav Karabinoš v kategórii juniori nad 76 kg. Najväčšiu radosť však urobila Zuzana Bukovinová, ktorá si v kategórii juniorky do 59 kg. vybojovala nádherné 1. miesto keď v prvom zápase porazila pretekárku zo Slovenska a vo finále si poradila s Maďarkou.
V celkovom hodnotení sa náš klub umiestnil na 10 mieste a spomedzi slovenských klubov na 6. mieste.

V dňoch 15. - 16. januára sa v chorvátskom mestečku Samobor uskutočnil v poradí už 20. medzinárodný turnaj Grand Prix Croatia.
Na základe výsledkov z tejto sezóny bol komisiou štátnej reprezentácie nominovaný na turnaj aj náš pretekár, člen ŠKM Stará Ľubovňa, Samo Truska. Turnaj bol akousi generálnou prípravou Majstrovstiev Európy, ktoré sa uskutočnia v srbskom Novom Sade, v dňoch 11.-13.2.2011. Do turnaja vkročil Samo podľa predstáv. Potom čo vyradil v prvom, druhom a treťom kole svojich súperov sa dostal až do finále, kde po tvrdom boji podľahol reprezentantovi Slovinska 1:2 a tak vybojoval pre Slovenskú republiku krásne druhé miesto v kategórii juniorov do 55 kg. Reprezentanti Slovenskej republiky si z turnaja napokon odniesli 6 medailí, pričom Samova medaila bola jediná medzi juniormi.
Samo Truska bude ako druhý člen ŠKM Stará Ľubovňa, ktorý sa zúčastní Majstrovstiev Európy. Svojim získaným titulom majstra Slovenska a celkového víťaza slovenského pohára sa nominoval a bude reprezentovať Slovenskú republiku.

Mesto, Publikované: 24.1.2011 | Zobrazené: 658