17.12.2012

Majstrovstvá Slovenskej republiky v karate kadetov a juniorov 2012

Mestská športová hala v Trnave bola 1. decembra 2012 hostiteľom najlepších karatistov Slovenska v kategórii kadetov, juniorov a starších juniorov za rok 2012.
Na tomto národnom podujatí sa zúčastnilo 234 pretekárov z 49 klubov Slovenska.
Účasť v eliminačných bojoch na Majstrovstvách Slovenskej republiky si vybojovalo v predchádzajúcom období aj 10 karatistov ŠKM Stará Ľubovňa.
Samotná súťaž bola rozdelená do súťaží kata a športového zápasu kumite.
Po ukončení kategórie kata bolo slávnostné otvorenie majstrovstiev Slovenskej republiky a odovzdanie pohárov celkovým víťazom Slovenského pohára pre všetky kategórie za rok 2011/2012. Prvé miesto v celkovom poradí Slovenského pohára za náš klub obsadil aj náš pretekár Adam Vorobeľ v kategórii juniori nad 76 kg..
Po odovzdaní pohárov pokračovala súťaž športovým zápasom kumite, kde sa naši pretekári dokázali presadiť. Peknú bronzovú medailu si priniesli Zuzana Bukovinová v kategórii kumite staršie juniorky nad 60 kg, Samo Truska v kategórii kumite starší juniori do 68 kg a Radoslav Karabinoš najprv v súťaži kata starší juniori a neskôr aj v kategórii kumite starší juniori nad 78 kg.
Najbližšie k titulu majstra Slovenska mali z našich pretekárov Peter Foľvarský v kategórii kadeti do 52 kg a Adam Vorobeľ v kategórii juniori nad 76 kg. Vo finálových súbojoch však na svojich súperov nestačili a odniesli si titul vicemajstra Slovenska.
Majstrovstvá Slovenska boli peknou bodkou za kalendárnym rokom 2012, v ktorom si karatisti nášho mesta vybojovali 20 medailí z majstrovstiev Slovenska jednotlivcov a družstiev .
F.V.

Publikované: 17.12.2012 | Zobrazené: 237

Partneri

Partnerské mestá