9.11.2010

Ľubovnianske cross country open

Po dlhých presnejsie štyroch rokoch temna ohľadom Cross country pretekov sa v Starej lubovni uskutocnila nenápadna XC sútaž s názvom Lubovnianske cross country open.
Po dlhoročnej myšlienke pár ludí zorganizovať takúto sútaž aj priamo v SL kde by sa dalo povedať že je rájom pre horskú cyklistiku sa stala realitou.
Po deľbe práce s organizáciou medzi Magora (Ivan Saloň), Dogyho (Igor Štefaňák), Kormiho (Ivan Kormaník) a Miškina (Michal Alexik) prisiel deň D. Už hneď z rána bolo jasne ze počasie vyšlo na 100% z čoho sme sa neskutočne tešili. Ved uskutočniť ešte nejakú XC suťaž ku koncu októbra kde kalendár XC pretekov už dávnom zýva prázdnotou bol trochu risk.
Po posledných preznačeniach trate sa už len čakolo aká asi bude učasť a ako to všetko asi dopadne.
Prezentácia a štart sa konal pod naším nádherným Ľubovnianskym hradom pri skanzeme v reštauracii U grófky Izabelli.
V počte 23 štartujúcich v Kategoriach Juniori do 18 rokov, Muži 19-39 rokov, Ženy a Veteráni 40 a viac sa pretek odštartoval tesne po 11 hodine dopoludnia v Nedelu 24.10.2010. Všetky kategórie odštartovali spoločne. Po dravom vyštartovaní sa pretekári vyselektovali na tých "divochov" v predu až po "Easy going tipkov" v zadu.
Celá pretek spočíval v okruhoch kde jeden mal cca 3km s prevýšením cca 100m/n/m. U juniorov to
boli 3 okruhy, Muži 4, ženy 2 a naši deduškovia si dali 3. (vraj aby sme ich ešte udržali v kondičke).
Prvý pretekár u najsilnejšej skupiny muži 19-39r. Prešiel cieľovú pásku trocha rýchlejsie ako sme očakávali a mali odstopované v treningu.Bezkonkurenčne najlepším u mužov sa stal Michal Lami z klubu Jumb Sport Košice časom 41:29. Po ňom ako druhý došiel do cieľa domáci pretekár Igor Štefaňák so stratou necelé 3 minúti 44:12 a ako tretí Bardejovčan z CK Bardejov Lukáš Stachura so stratou 3,5 minúty a časom 45:02.
Po príjazde do cieľa všetkých pretekárov bez akéhokoľvek zranenia si všetci pochutnali na dobrom guláši šéfkuchára z reštaurácie U grófky Izabelli. Po ňom nasledovali odvzdávanie cien s pomocou prednostky mesta Stara Ľubovňa Pani Klaudie Satkeovej sme sa rozišli s dobrým pocitom že všetko dobre dopadlo a plánmi na ďalší rok ako túto akciu zopakujeme s názvom 1. rocnik Ľubovniansky Cross country open a predsavzatím ešte lepšej úrovne tohto preteku.
Týmto by som chcel poďakovať všetkým ktorý sa podielali na organizacii týchto pretekov z akej koľvek strany a samozrejme naším sponzorom bez ktorých by sme to tažko zorganizovali.
Poďakovanie patrí: Mestu Stará Ľubovňa a Ekos Stara Ľubovňa, SCK Pieniny, NORTELL-internet service provider, Šport servis bicykle- Richard Litvin, SpeedSport, Komeko, Hillside studio, Death metal-SL

VIDEO: Cross Country

Michal Alexik

K stiahnutiu

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

Mesto, Publikované: 9.11.2010 | Zobrazené: 439

Partneri

Partnerské mestá