3.10.2017

Jarmočná sobota na výbornú

Jarmočná sobota 30. septembra 2017 opäť priniesla skvelú atmosféru v slnečnej Starej Ľubovni. Tohtoročný Ľubovniansky jarmok bol spojený s Dňom národov a národností Prešovského samosprávneho kraja (PSK), ktorého program v réžii Ľubovnianskeho osvetového strediska sa uskutočnil práve v sobotu. Predpoludním vystúpili rôzne folklórne kolektívy z celého PSK so svojím 30 minútovým programom. Taktiež sa konali živé pozvánky súborov v centre mesta. Podvečer o 16.30 začal galaprogram dňa národov a národností s názvom „Všetci sme tu doma". V galaprograme vystúpili folklórne súbory a kolektívy, ktoré reprezentovali národnosti a etnické skupiny žijúce na území PSK, konkrétne Rusíni - FS Makovica, Svidník; Gorali - Dolina Popradu, Piwniczna; Karpatskí Nemci - Mladý Marmon, Chmeľnica; Židia - FS Vagonár, Poprad; Rómovia - Kesaj Tchave, Kežmarok; Slováci - FS Orgonina, Vranov nad Topľou. Programom sprevádzala Marianna Železná.

Večer obohatila svojimi piesňami sympatická a talentovaná speváčka Sima Martausová s kapelou. Mladšiu generáciu potešila prešovská kapela Chiki Liki Tu-a.

Nechýbalo ani žrebovanie tomboly, kde sa vyše 60 cien rozdelilo medzi šťastných výhercov. Blahoželáme! Výherné čísla nájdete na webe mesta či vyvesené na MsÚ.

Ďakujeme všetkým, ktorí ste boli súčasťou 26. ročníka Ľubovnianskeho jarmoku. Dovidenia opäť o rok!


Text: MŽ
Foto: VZ

Publikované: 3.10.2017 | Zobrazené: 13

Partneri

Partnerské mestá