5.9.2009

Cykloturisti na Domaši

Posledné slnečné prázdninové týždne využili členovia Klubu slovenských turistov (KST) Stará Ľubovňa naplno. 24-členná cykloturistická skupina vyrazila na niekoľko dní (od 20. do 23. augusta) na Domašu.
Výkonnejší cyklisti sa prepravili na Domašu na bicykloch (126 km), niektorí absolvovali polovičnú cestu z Prešova a boli aj takí, ktorí si to uľahčili úplne a dopravili sa tam autami. Nič to nemenilo na fakte, že boli účastníkmi slávnostného otvorenia zrazu, kultúrneho programu a každý deň  absolvovali cykloturistické trasy podľa rozpisu. 
„Počasie bolo fantastické. Až na posledný deň, keď stále pršalo a museli sme riešiť prepravu do Starej Ľubovne vlakom a do Vranova autami (veľká vďaka za to šoférom). Aj napriek tomu si  každý účastník priniesol domov nezabudnuteľné zážitky či už zo samotnej cykloturistiky, alebo blúdenia po lese, kúpania sa v Domaši či večernej zábavy,“ vyjadril sa k dňom plným nielen športu, ale aj stretnutí v spoločnosti dobrej partie Pavel Mrug, tajomník KST Stará Ľubovňa.
V sobotu večer sa na slávnostnom ukončení zrazu neoficiálne rozhodlo dokonca o tom, že staroľubovnianski turisti budú poverení organizovaním cyklozrazu v roku 2011. Je to výzva, ktorú tunajší klub isto nepodcení, napokon na prípravy je ešte dosť času, dovtedy je ešte v pláne zraz v Bratislave, kde rozhodne Staroľubovňania nechcú chýbať. 
Text (hm), foto (J. M.)

Viac foto na: http://www.kstsl.sk/novinky-detail-sk/slovensky-zraz-cykloturistov-domasa-208-2382009/

ĽN, Publikované: 5.9.2009 | Zobrazené: 340

Partneri

Partnerské mestá