5.12.2014

Bučko tretí na M -SR starších žiakov v zápasení gr.-rímskom štýlom

Dňa 22.11.2014 sa zápasníci miestneho Juno športu zúčastnili na ďalšom dôležitom podujatí tohto roka. Tentokrát sa v Modranoch konali Majstrovstvá Slovenska starších žiakov v zápasení grécko-rímskym štýlom. Turnaja sa zúčastnilo vyše 70 najlepších klasikov Slovenska tejto vekovej kategórie.

Medzi nimi nechýbali ani dve ,,horúce želiezka" zo Starej Ľubovne. Obaja medailisti z predchádzajúcich majstrovstiev Slovenska v kategórii mladších žiakov si to teraz rozdali so staršími súpermi. Lepšie sa tentokrát darilo Samuelovi Bučkovi. V hmotnostnej kategórii do 38 kg sa po troch víťazstvách a jednej prehre umiestnil na vynikajúcom treťom mieste. Z republikových majstrovstiev mu tak v tomto roku do zbierky k striebornej pribudla aj bronzová medaila.

V najpočetnejšej hmotnostnej kategórii do 59 kg sa veľkou bojovnosťou prezentoval Lukáš Neupauer, ktorému v ťažkých zápasoch ušla medaila len o vlások. Po dvoch tohtoročných tituloch medzi mladšími žiakmi vo voľnom i grécko-rímskom štýle, skončil tentokrát medzi 15-tkou najlepších klasikov medzi staršími žiakmi na výbornom piatom mieste.

Spokojnosť netajil ani tréner Ján Plavčan: ,,Napriek tomu, že naši zápasníci si vyskúšali vyššiu vekovú kategóriu, navyše v štýle na ktorý sa nešpecializujeme, som s ich výkonom spokojný. Niektoré tesné prehry stále mrzia, keď s trochou šťastia mohol byť výsledok ešte krajší. Ale aj takéto skúsenosti patria k športu a pomáhajú pretekárom posúvať sa vpred".

Najbližšie sa reprezentanti nášho mesta predstavia v sobotu 6.12. na medzinárodnom turnaji v Košiciach a na záver roka im budeme držať palce na žinenkách v Prahe.

 

http://zapaseniesl.webnode.sk/spravy/

Publikované: 5.12.2014 | Zobrazené: 251

Partneri

Partnerské mestá