4.12.2017

Juráková dobyla Malý Rím

Vyvrcholením súťažného roku 2017 pre kadetov a juniorov na domácej scéne boli Majstrovstvá Slovenskej Republiky v karate, ktoré sa uskutočnili 2. decembra v Mestskej športovej hale v Trnave za účasti 389 pretekárov z 63 klubov Slovenska. Do Trnavy vycestovalo aj 9 pretekárov ŠKM Stará Ľubovňa, ktorí si postup vybojovali v Slovenskom pohári a Majstrovstvách Tatranskej únie karate.

Hneď pri oficiálnom otvorení Majstrovstiev SR boli odovzdané poháre celkovým víťazom Slovenského pohára za rok 2017. Medzi celkových víťazov sa zaradil aj Adam Jurák v kategórii kumite kadeti 14-15 rokov do 70kg.

V súťaži kata sa naši pretekári nepredstavili, takže po ukončení kata a slávnostnom nástupe nasledovala súťaž v športovom zápase kumite, kde sa pretekári ŠKM ukazali so striedavými výsledkami.

Hneď prvý výkon jedného z našich pretekárov priniesol majstrovský titul pre Dianu Jurákovú v kategórii kumite staršie juniorky 18-20 rokov do 68kg. Diana pokračovala aj v kategórii Kumite staršie juniorky 18-20 rokov bez rozdielu váhy, kde svoj majstrovský titul okrášlila aj o majstrovský bronz.

Ďalšiu medailu vybojoval v kategórii kumite kadeti 14-15 rokov do 70kg Dianin brat Adam Jurák a keďže premožiteľa stretol až vo finálovom zápase, z Trnavy si odniesol nielen striebornú medailu, ale aj titul Vicemajstra Slovenska za rok 2017.

O ďalšie 2 medaily sa pričinila ďalšia súrodenecká dvojica. V kategórii kumite mladšie kadetky 12-13 rokov nad 50kg prehrala Veronika Dufalová semifinálový súboj avšak následnú repasáž už zvládla bez zaváhania a vybojovala tak cenný majstrovský bronz.

Rovnakú medailu si vybojovala aj jej sestra Michaela Dufalová, ktorá sa predstavila v súťažnej kategórii kumite družstvá kadetky 14-15 rokov ako hosťujúca pretekárka v klube Kadsudo Sabinov.

Blízko k stupienku pre víťazov mal aj Filip Bucko, avšak záver repasaže sa mu nevydaril. Ostatní pretekári z nášho klubu vypadli počas eliminačných bojov, avšak za svoje výkony sa nemusia hanbiť, lebo konkurencia bola naozaj veľká.

Medailové umiestnenia pretekárov ŠKM-KK

1. miesto Juráková Diana - Kumite staršie juniorky 18-20 rokov do 68kg

2. miesto Jurák Adam - Kumite kadeti 14-15 rokov do 70kg

3. miesto Juráková Diana - Kumite staršie juniorky 18-20 rokov OPEN

3. miesto Dufalová Veronika - Kumite mladšie kadetky 12-13 rokov nad 50kg

3. miesto Dufalová Michaela - Kumite družstviev kadetky 14-15 rokov

Takže sláva víťazom, česť porazeným a vďaka všetkým za reprezentáciu nášho klubu aj mesta Stará Ľubovňa.